Wycieczka animowana Detektywi Historii Wrocławia cover

Kurs na przewodnika po Wrocławiu 2020

Nauczymy Cię oprowadzać z jajem!

Start: niedziela 8.11.2020, koniec: 21.03.2021

Podczas wycieczki Wrocław Czarownic z 26.09. pokazaliśmy, jak można oprowadzać turystów w sposób animowany, bardziej interaktywny i zdecydowanie bardziej rozrywkowy. Takiego właśnie stylu oprowadzania potrzebujemy we Wrocmanii. Dlatego otwieramy kurs na przewodnika miejskiego po Wrocławiu, na którym nauczymy Was, jak oprowadzać grupy z efektem wow.
Jak wygląda kurs?

U nas stawiamy na praktykę. Nie robimy wykładów w salach, tylko spotykamy się w ustalonych terminach w terenie. W trakcie kursu otrzymywać będziecie pakiet materiałów z twardą wiedzą na temat Wrocławia i poszczególnych miejsc. Na pierwszym spotkaniu oprowadzimy Was jak turystów, abyście zobaczyli nasz warsztat w praktyce. Na kolejnym spotkaniu to już Wy będziecie oprowadzać po wybranych miejscach pod naszą opieką. Cykl ten będziemy powtarzać aż do przerobienia całego materiału. W ten sposób już od pierwszych spotkań nabieracie niezbędnej praktyki – jedynego środka do sukcesu w pracy przewodnika.

Czego uczymy poza merytoryką?

Stawiamy na własny styl oprowadzania, który nazywamy zwiedzaniem animowanym. Od „klasycznego” zwiedzania różni się tym, że wprowadzamy dużo technik animacyjnych, które zwiększają zaangażowanie słuchaczy. Nauczymy Was również sztuki narratologi, czyli umiejętności konstruowania i opowiadania historii. Kładziemy duży nacisk na metodykę oprowadzania, czyli, w skrócie, umiejętność pracy z grupą. Oczywiście przygotujemy Was do oprowadzania klasycznego, natomiast naszym celem jest stworzenie kadry do oprowadzania naszych wycieczek animowanych.

Czy kurs się kończy współpracą?

W skrócie – TAK, pomyślne zakończenie kursu kończy się elastyczną współpracą na zasadzie zleceń (nie chodzi o umowę o pracę, a pracę dorywczą). Oczywiście następuje to pod warunkiem zdania wewnętrznego egzaminu końcowego. Naszym celem nie jest zarobienie na tym kursie, ale wykształcenie kadry przewodników znających techniki zwiedzania animowanego. Przyszła współpraca będzie też zależała od Twojej dostępności.

Kto prowadzi kurs?

Prowadzącym kurs będzie nasza przewodniczka Dorota (którą możecie poznać w zakładce o nas), która ma za sobą 5 lat doświadczenia jako przewodnik miejski i sudecki. Dodatkowo kurs stworzyliśmy w oparciu o wieloletnie doświadczenie naszej firmy siostry z Poznania City Event Poznań, gdzie animowane zwiedzanie stosujemy w setkach grup turystycznych rocznie.

Cena kursu

399 pln brutto/os.
  • Cena zawiera
  • Opieka przewodnika prowadzącego
  • Materiały szkoleniowe w pdf
  • Nauka metodyki przewodnickiej
  • Nauka animacji wycieczek
  • Integracyjna gra miejska na początek 🙂