Kurs na przewodnika po Wrocławiu 2023/24

Nauczymy Cię oprowadzać z jajem!

Start: niedziela 5.11.2023

Koniec: 24.03.2024

Ruszamy z już czwartą edycją kursu na przewodnika miejskiego po Wrocławiu. Absolwenci poprzedniego kursu zdążyli oprowadzić już sporo wycieczek, lecz wciąż poszukujemy kolejnych czynnych przewodników. Oczywiście zgodnie z naszym motto Dużo więcej niż zwiedzanie nasz kurs obejmuje dużo więcej niż samą wiedzę krajoznawczą. Szczegóły poniżej.

 
Dla kogo jest skierowany kurs?

Naszym celem nie jest maksymalizacja zysków z kursu, lecz wyszkolenie czynnych przewodników, na których będziemy mogli liczyć w sezonie 2024. Dlatego kurs kierujemy do osób z większą dostępnością niż weekendy i popołudnia, tj. studenci, osoby wolnych zawodów (tłumacze, korepetytorzy, nauczyciele, piloci wycieczek). Również, bardzo przydatna jest biegła znajomość języków angielskiego i niemieckiego, która przełoży się na większą ilość oprowadzanych wycieczek. Na kurs nie przyjmujemy osób dysponujących minimalną dostępnością i nie mających zamiaru oprowadzania wycieczek.

 

Co daje praca przewodnika?

Uff, zalet jest mnóstwo: dogłębnie poznasz swoje miasto, nauczysz się pracy z grupą, poćwiczysz przemawianie publiczne, dowiesz się, jak konstruować ciekawe opowieści, nawiążesz kontakt z obcokrajowcami i otrzymasz unikalną okazję przemawiania w językach obcych (jeżeli znasz takie biegle). Oczywiście, będzie to także Twoje dodatkowe źródło dochodu, o ile poświęcisz część swojego wolnego czasu na przewodnictwo.

 

Jak wygląda kurs na przewodnika po Wrocławiu?

U nas stawiamy na praktykę. Nie robimy wykładów w salach, tylko spotykamy się w ustalonych terminach w terenie. W trakcie kursu otrzymywać będziecie pakiet materiałów z twardą wiedzą na temat Wrocławia i poszczególnych miejsc. Na pierwszym spotkaniu oprowadzimy Was jak turystów, abyście zobaczyli nasz warsztat w praktyce. Na kolejnym spotkaniu to już Wy będziecie oprowadzać po wybranych miejscach pod naszą opieką. Cykl ten będziemy powtarzać aż do przerobienia całego materiału. W ten sposób już od pierwszych spotkań nabieracie niezbędnej praktyki – jedynego środka do sukcesu w pracy przewodnika.

 
Czego uczymy poza merytoryką?

Stawiamy na własny styl oprowadzania, który nazywamy zwiedzaniem animowanym. Od „klasycznego” zwiedzania różni się tym, że wprowadzamy dużo technik animacyjnych, które zwiększają zaangażowanie słuchaczy. Nauczymy Was również sztuki narratologi, czyli umiejętności konstruowania i opowiadania historii. Kładziemy duży nacisk na metodykę oprowadzania, czyli, w skrócie, umiejętność pracy z grupą. Oczywiście przygotujemy Was do oprowadzania klasycznego, natomiast naszym celem jest stworzenie kadry do oprowadzania naszych wycieczek animowanych.

 
Czy kurs się kończy współpracą?

W skrócie – TAK, pomyślne zakończenie kursu kończy się elastyczną współpracą na zasadzie zleceń (nie chodzi o umowę o pracę, a pracę dorywczą). Oczywiście następuje to pod warunkiem zdania wewnętrznego egzaminu końcowego. Przyszła współpraca będzie też zależała od Twojej dostępności.

 

Kto prowadzi kurs?

Prowadzącym kurs będzie nasza przewodniczka Dorota (którą możecie poznać w zakładce o nas), która ma za sobą 7 lat doświadczenia jako przewodnik miejski i sudecki. Dodatkowo kurs stworzyliśmy w oparciu o 10 letnie doświadczenie naszej firmy siostry z Poznania City Event Poznań, gdzie realizujemy setki wycieczek animowanych rocznie.

Cena kursu

699 pln brutto/os.
  • Cena zawiera
  • Opieka przewodnika prowadzącego
  • Materiały szkoleniowe w pdf
  • Nauka metodyki przewodnickiej
  • Nauka animacji wycieczek i sztuka storytellingu
  • Integracyjna gra miejska na początek 🙂

Nasze wycieczki cykliczne